خانه / پزشکی / بهترین زمان نزدیکی برای انتخاب جنسیت جنین

بهترین زمان نزدیکی برای انتخاب جنسیت جنین

بهترین زمان نزدیکی برای انتخاب جنسیت جنین
بهترین زمان نزدیکی برای انتخاب جنسیت جنین

بهترین زمان نزدیکی برای انتخاب جنسیت جنین – زوج هایی که تصمیم به فرزندار شدن دارند – با پیشرفت علم امروز میتوانند جنسیت جنین را خود تعیین کنند – برای انتخاب جنسیت دختر یا پسر – کافیست از روش هایی که در این مطلب آورده ایم استفاده کنید

بهترین زمان نزدیکی برای انتخاب جنسیت جنین

یکی از مهمترین نکات در تعیین جنسیت – تعیین زمان تخمک گذاری می باشد و اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد – پسر بدنیا خواهد آمد- برای استفاده از روش زمان بندی کافی است نگاهی به خصوصیات تخمک -X- و دو نوع اسپرم حاوی X Y در آقایان بیندازیم می دانیم که خانم ها هر ماه در اواسط سیکل خود یک یا چند تخمک که از نظر جنسی فقط X هستند تولید می کنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم X Y هستند.

در واقع این مرد است که جنسیت سلول تخم را تعیین می کند به شکلی که اگر تخمک X با اسپرم x لقاح یابد سلول تخم مونث شده و اگر تخمک X با اسپرم Y لقاح یابد سلول تخم مذکر می شود. تخمک یک شلول درشت است که حدود ۰.۱ میلی متر قطر دارد و با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده می باشد .حرکت آن بسیار کم و سنگین است و در حدود ۷۲ ساعت می تواند در شرایط رحم زنده بماند .

آقایان دارای دو نوع اسپرم هستند اسپرمی که حاوی کروموزوم X است و اسپرمی که حاوی کروموزوم Y است اسپرم X دارای سر بیضی بوده درشت تر و سنگین تر و با حرکت کمتری نسبت به اسپرم Y است و طول عمر آن بیشتر است . اسپرم Y کوچکتر – فرزتر و با سرعت بیشتری می باشد و دارای دم بلندتری است سر آن نیز گرد است ولی طول عمر آن کوتاه تر است و بسیار کم جان تر و ضعیفتر است . در واقع تفاوت این دو نوع اسپرم است که پایه و اساس انتخاب جنسیت را تشکیل می دهد و تمام روشهای انتخاب جنسیت در دنیامبتنی بر این تفاوت ها می باشد.

یک نکته مهم این است که اگر چه اسپرم های Y کم جانتر و دارای عمر کوتاه تری هستند ولی تعداد اسپرمهای این نوع بسیار بیشتر از اسپرم  های x است و این جبران کننده نقطه ضعف آنهاست . و موجب یکسان شدن تعداد موالید دختر و پسر می شود.

اسپرم هایY نسبت به محیط اسیدی بسیار حساس هستند و سریعا در این محیط ها از بین می روند و در مقابل اسپرم های X در این محیط ها مقاومت بیشتری دارند و به این علت در تعیین جنسیت از شستشوهای اسیدی یا قلیایی استفاده می شود.

طبق مطالب فوق یکی از مهمترین نکات در تعیین جنسیت – تعیین زمان تخمک گذاری می باشد و اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد – پسر بدنیا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیر تر است و حرکت اسپرم های Y را بسیار سهل و آسان می کند اما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد یا قبل از تخمک گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می یابد و احتمال دختر زیاد می شود .

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب جنسیت می توان از آن بهره جست ارگاسم زن در هنگام مقاربت است . می دانیم که در هنگام ارگاسم زنانه ترشحات با PH قلیایی از دهانه واژن ترشح می شود که همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرم های پسر و کمک به حرکت ان اسپرم ها به سمت رحم می شود و این مورد به زوجهای خواهان فرزند پسر پیشنهاد می شود.

تعداد اسپرم ها

در زوج هایی که ۲ یا بیش از ۲ فرزند دختر دارند و خواهان پسر می باشند مرد باید یک آزمایش شمارش اسپرمی بدهد چرا که اگر تعداد اسپرم های مرد در یک سی سی کمتر از ۲۰ میلیون باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر زیر ۵ میلیون باشد این احتمال ۱۰۰% خواهد بود. کلا هر اتفاقی که باعث افزایش اسپرم ها شود به نفع پسر شدن است و برعکس به نفع دختر شدن.

ماههای سال

از روش های دیگر در تعیین جنسیت استفاده می شود با استفاده از جداولی – سن مادر را با حاملگی در نظر می گیرند و بر این اساس مشخص می شود که بارداری در هر ماه که اتفاق بیفتد احتمال کدام فرزند بیشتر است . مثلا مادری ۳۰ ساله اگر در ماه اردیبهشت باردار شود جنین حاصله دختر خواهد بود اگر تمام موارد در بالا بطور همزمان و زیر نظر فرد مجرب در تعیین جنسیت و به درستی انجام شود می توان بین ۸۰% تا ۹۰% به حصول نتیجه مطلوب امیدوار بود البته تعیین زمان تخمک گذاری مهمترین مورد است و تجربه و دقت زیادی را طلب می کند. چون حتی اگر ۲۱ ساعت در تعیین زمان اشتباه کنیم نتیجه متفاوت خواهد بود و در ضمن تمام این روش ها باید از حدود ۲ ماه قبل از بارداری انجام شود خصوصا روش های تغذیه ای از ۱٫۵ ماه قبل از بارداری باید شروع شود. بدون شک حتی اگر یک روز از لقاح گذشته باشد .جنسیت جنین مشخص است و نمی توان آن را تغییر داد . و اگر قرار است تعیین جنسیتی انجام شود حتما باید قبل از بارداری باشد.

روش تغذیه ای برای تعیین جنسیت

در این روش از طب سنتی قدیم و روش های علمی جدید استفاده می شود بر اساس طب قدیم خوردن بعضی از غذا ها مانند کاهو- توت فرنگی – خرملا- هل- زعفران … در هنگام بار دار شدن به پسر شدن و مصرف ماست- ترشی- تخم مرغ… به دختر شدن جنین منجر می شود.

همچنین بر اساس تحقیقات انجام شده – ثابت شده است که تغییر در غلظت بعضی از املاح خون باعث کمک به تعیین جنسیت می شود به این شکل که افزایش سدیم و پتاسیم و کاهش کلسیم و منیزیم بدن برای افرادی که خواهان پسر هستند و عکس آن برای دختر شدن جنین کمک کننده است البته باید حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته انجام شود تا کارساز باشد البته این رژیم حتما باید زیر نظر پزشک و مراقبتهای خاص و با مقادیر معین انجام شود و انجام خودسرانه آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مطلب پیشنهادی

خطرات و مضرات بارداری خانم های بالای 35 سال

خطرات و مضرات بارداری خانم های بالای ۳۵ سال

خطرات و مضرات بارداری خانم های بالای ۳۵ سال – بارداری بعد از سن ۳۵ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *