خانه / دسته‌بندی نشده / درباره عارضه دنده گردنی

درباره عارضه دنده گردنی

درباره عارضه دنده گردنی
درباره عارضه دنده گردنی

دنده گردنی حاصل رشد مادرزادی بیش از حد استخوانی یا زایده فیبری دنده ای مهره گردنی هفتم می باشد- دنده گردنی نام دنده ای در بدن است که بطور طبیعی نباید وجود داشته باشد در اکثر موارد دنده گردنی نیاز به اقدام خاصی ندارد و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند ولی گاهی وجود آن دردسر ساز میشود

درباره عارضه دنده گردنی

عارضه دنده گردنی چیست و چه درمانی دارد

دنده گردنی نام دنده ای در بدن است که بطور طبیعی نباید وجود داشته باشد در اکثر موارد دنده گردنی نیاز به اقدام خاصی ندارد و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند ولی گاهی وجود آن دردسر ساز میشود. وجود دنده گردنی ممکن است باعث ایجاد درد در گردن و دست و بی حسی یا مور مور شدن دست شود .

از علت تا درمان عارضه دنده گردنی

یک فیزیوتراپ درباره عارضه دنده گردنی اظهار کرد : عارضه دنده گردن مشکلی است که در مهره های اول ستون فقرات سینه ای شروع می شود و یک مهره اضافه تر از مهره آخر ستون فقرات گردن رشد پیدا می کند .

وی ادامه داد: عارضه دنده گردن به صورت یک لایه برجسته و باعث ایجاد مشکلاتی مانند گردن درد در افراد ایجاد می کند و درد آن در همان قسمت گردن بوده و به جای دیگری انتشار پیدا نمی کند .

ادیب حسامی با اشاره به اینکه دنده گردن حد واصل قسمت فوقانی شانه و ریشه گردن است- افزود:در اثر بروز عارضه مهره گردن- حالت گز گز در دست ها ایجاد می شود و ممکن است در هنگام خوابیدن به پهلو دست های افراد به خواب برود .

درباره عارضه دنده گردنی
درباره عارضه دنده گردنی

علت ایجاد دنده گردنی چیست ؟

رشد بیش از حد زایده دنده ای می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد . این ضایعه می تواند به هر اندازه ای از یک برجستگی کوچک استخوانی که اغلب با یک دنباله فیبری همراه است تا یک دنده کامل باشد .

شریان زیرترقوه ای و تنه تحتانی شبکه بازویی بر روی این دنده قوس می زنند . در برخی موارد تنه عصبی بر روی دنده تحت فشار قرار گرفته و آسیب می بیند .در این موارد علایم عصبی ظاهر می شود . علایم عروقی نیز احتمالا به طور مشابهی در اثر وارد کردن آسیب به شریان زیرترقوه ای ایجاد می شود .

تشخیص بیماری دنده گردنی چگونه است؟

این بیماری ممکن است با سندرم مجرای مچ دستی- فشار روی عصب اولنار- فتق دیسک بین مهره ای گردنی- آسیب های کلاهک چرخاننده -Rotator Cuff- و سندرم پان کوست -Pan Cost syndrome- اشتباه شود .

درباره عارضه دنده گردنی
درباره عارضه دنده گردنی

روش های درمانی عارضه دنده گردن

وی با اشاره به اینکه در اثر خم کردن سر در زمان انجام کار ممکن است عارضه دنده گردن به وجود آید- عنوان کرد:عارضه دنده گردن به دلیل آنکه عناصر حساس و حیاتی از آنجا رد می شود- جراحی ندارد و درمان آن از طریق فیزیوتراپی و استفاده از داروهای ضد التهاب همچنین ماساژ آن ناحیه است .

وی یادآور شد: کشش عضلات در قسمت جلویی گردن- لیزر درمانی و استفاده از روش های گرمایشی از جمله راه های درمان عارضه دنده گردن است .

مطلب پیشنهادی

خواص آلویه ورا برای سلامت و زیبایی

خواص آلویه ورا برای سلامت و زیبایی

آلویه ورا از محبوب ترین گیاهان دارویی به شمار می رود که هزاران سال است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *