خانه / پزشکی / تاریخ پزشکی / پزشکی سنتی / سلامت / درمان سرخجه با داروهای گیاهی

درمان سرخجه با داروهای گیاهی

درمان سرخجه با داروهای گیاهی
درمان سرخجه با داروهای گیاهی

درمان سرخجه با داروهای گیاهی – دیدن دانه های سرخ بر روی بدن به خصوص در کودکان- همیشه باعث نگرانی والدین می شود- این دانه های سرخ علل گوناگونی دارند که برخی از آنها می تواند خطرناک هم باشد

درمان سرخجه با داروهای گیاهی

۱- هر روز پنج گرم گل گاو زبان را در یک لیتر آب سرد چند دقیقه بجوشانید و بعد ۱۵ دقیقه دم کنید. سپس صاف کرده و آن را با شیر مخلوط و با عسل شیرین کنید و به بیمار بدهید تا بخورد.

۲- سه قاشق چای خوری گل گاو زبان را در سه استکان آب جوش دم کرده- بعد از هر وعده غذا با کمی نبات صرف نمایید و تا بهبودی کامل ادامه دهید. هم چنین می توانید همراه این گیاه مقداری -ریشه سنبل الطیب- را به صورت مخلوط دم کرده و میل نمایید-برای کودکان کمتر از ۵ سال یک قاشق چای خوری در یک استکان آب کافی است-.

 

درمان سرخجه با داروهای گیاهی
درمان سرخجه با داروهای گیاهی

 

۳- پس از سبک کردن معده بیمار مقداری تخم کاسنی- تخم گشنیز- تخم خرفه- تخم کاهو- تخم خیار سبز و تخم خیار چنبر- از هر کدام یک مثقال- را با یکدیگر مخلوط کرده و در هاون- نیم کوب کرده و سپس بجوشانید. آب آن را صاف کرده و سپس شش مثقال ترنجبین در این شیره بریزید و طی روز دایما به بیمار بدهید. ماالشعیر نیز برای بیماران مبتلا به سرخجه بسیار مفید است. در ضمن می توانید هر شب موقع خواب- آب شیر خشت را ۳-۲ قاشق مرباخوری به او بدهید. از مصرف غذاهای بودار- پرچرب و روغن بادام پرهیز کنید.

طی بیماری خوراکی هایی خنک مانند: آب هندوانه- مغز خیار- آب لیمو ترش – آب پرتقال- لعاب اسفرزه- آب کاسنی- مغز کاهو- عرق بیدمشک- چهار عرق- ماالشعیر- جوشانده عناب و ترنجبین- گشنیز- شیر کم چرب و شیرخشت را مصرف نمایید.

 

منبع:

دنیای سلامت

مطلب پیشنهادی

روش صحیح دویدن برای لاغری

روش صحیح دویدن برای لاغری

روش صحیح دویدن برای لاغری – اگر دچار اضافه وزن هستید در کنار داشتن رژیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *