خانه / بینایی سنجی / دلایل قرمز شدن چشم

دلایل قرمز شدن چشم

دلایل قرمز شدن چشم
دلایل قرمز شدن چشم

دلایل قرمز شدن چشم – چشم ها تنها عضوی از بدن هستند که بدون نیاز به جراحی می توان به آن ها نگاه کرد و رگ ها و عصب های بینایی را دید- پزشکان این عضو بدن را به مثابه پنجره ای برای بدن معرفی می کنند-هریک از اندام های بدن عملکرد و توانایی خاصی دارند

دلایل قرمز شدن چشم

چشم ها تنها عضوی از بدن هستند که بدون نیاز به جراحی می توان به آن ها نگاه کرد و رگ ها و عصب های بینایی را دید- پزشکان این عضو بدن را به مثابه پنجره ای برای بدن معرفی می کنند.هریک از اندام های بدن عملکرد و توانایی خاصی دارند- چشم اندام پیچیده ای است که بسیاری از پزشکان از روی آن  نشانه های سرطان یا بیماری های مزمنی مانند ایدز را تشخیص می دهند- مشکلاتی مثل آب سیاه- آب مروارید و برخی لکه ها و خال های داخل چشم با معاینه تشخیص داده می شوند.

پرکاری تیرویید را از چشمانتان بفهمید

بیرون‌زدگی کره چشم از حدقه چشم یکی از بیماری های چشمی است که اغلب در بیماری گریوز یا نوعی پرکاری تیرویید دیده می‌شود. میزان بیرون‌زدگی چشم با وسیله‌ای بنام اگزوفتالومتر سنجیده می شود. از دیگر علایم بیماری گریوز نبض سریع و نامنظم- کاهش وزن- عصبانیت- چشم های متورم و پف کرده است.

 

دلایل قرمز شدن چشم
دلایل قرمز شدن چشم

از رنگ چشمتان بفمید آب مروارید گرفتید یا نه!

آب مروارید با کدر شدن عدسی در دید چشم تاثیر می گذارد- این بیماری در یک یا هر دو چشم رخ می دهد و به طور معمول در افراد مسن اتفاق می افتد. بنابر گزارش موسسه ملی بهداشت آمریکا بیش از نیمی از مردم در ۸۰ سالگی مورد جراحی آب مروارید یا کاتاراکت قرار می گیرند. آب مروارید از جمع شدن پروتیین در یک منطقه کوچک از عدسی به وجود می آید- کدر شدن و به رنگ سفید شیری درآمدن مردمک چشم یکی دیگر از علایم این بیماری است.

چشم هایی که کاسه خون می شوند

چشم های پر از خون هشدار جدی است و به دلیل آن که عروق سطحی قسمت سفید چشم متورم و چشم ها قرمز می شوند این حالت در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید- هوای خشک- گرد و غبار- آلرژن ها و یا ورود یک آلودگی خارجی در چشم ایجاد می شود.

تغییر اندازه مردمک نشانه تومور است

برخی مواقع اتفاق عجیبی برای مردمک چشم می افتد و مردمک یکی از چشم ها بزرگتر از دیگری می شود- این نشانه نگران کننده نیست اما اغلب در  ۲۰ درصد مردم دیده می شود- در برخی موارد ممکن است در اثر سندرم هونر به وجود بیاید که یکی از علایم تومور در قفسه سینه یا گردن است و به همین دلیل باید سریع درمان شود.

ایدز و سرطان از چشمانتان قابل تشخیص است

یکی از نکات مهم در مورد چشم آن است که پزشکان می توانند بیماری  ایدز و بسیاری از سرطان ها را با معاینه چشم تشخیص دهند. ایدز می تواند منجربه ایجاد بیماری های جدی چشم مانندرتینیت- التهاب شبکیه و در نهایت باعث کوری شود. علایم اولیه رتینیت تاری دید- لکه های سیاه و سفید در دید – یک نقطه کور و چشمک زدن چراغ های روشن در چشم است.

 

دلایل قرمز شدن چشم
دلایل قرمز شدن چشم

دیابت دست از سر چشم بر نمی دارد

بیماران مبتلا به دیابت ممکن است عوارض چشمی ناشی از بیماری های مزمن را تجربه کنند. این بیماران شانس بیشتری در ابتلا به گلوکوم دارند. شبکیه چشم و یا رتینوپاتی- مانند رتینوپاتی غیر پرولیفراتیو و رتینوپاتی پرولیفراتیو فشار در چشم از عوارض دیگر دیابت است.

از التهاب مفاصل تا التهاب چشم

هر بیماری التهابی که بر کلاژن -جز اصلی بافت همبند بدن – مانند بیماری های آرتریت روماتویید و التهاب مفاصل تاثیر بگذارد- به صلبیه یا سفیدی چشم و قرنیه نیز می تواند آسیب برساند.

مطلب پیشنهادی

آنفولانزا

آنفولانزا

آنفولانزا یک بیماری ویروسی است که بخش‌های بالایی مجراهای تنفسی را درگیر می‌کند- این بیماری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *