خانه / پزشکی / میگرن مقعدی و درمان

میگرن مقعدی و درمان

میگرن مقعدی چیست و چگونه درمان می شود
میگرن مقعدی چیست و چگونه درمان می شود

میگرن مقعدی چیست و چگونه درمان می شود – یکی از مشکلات مزمن و مقاوم به درمان که کسی به آن فکر نمی کند دردهای مقعد است که به دلایل نزدیک با میگرن باید آن را میگرن مقعد نامید

میگرن مقعدی چیست و چگونه درمان می شود

بیماری میگرن مقعدی چیست و در چه افرادی بیشتر مشاهده میشود؟…….

یکی از مشکلات مزمن و مقاوم به درمان که کسی به آن فکر نمی کند دردهای مقعد است که به دلایل نزدیک با میگرن باید آن را میگرن مقعد نامید.چرا که این درد هم دایمی نیست و بر خلاف بیماری های کلاسیک انتهای روده و مقعد هیچگونه سابقه ای از تصادفات- آسیب و یا اثری از همورویید- عفونت- جراحت- فیستول و تغییرات ساختاری در بافت و یا اطراف آن نشان نمی دهد.

در این مورد بیمار از درد غیر عضوی آزاردهنده در ۱۸۰ درجه در یک طرف مقعد -یعنی مقارن صفحه ساعت ۱۲ تا ۱۸ و یا ۰۶ تا ۱۲ نیمه راست یا چپ مقعد- شکایت می کند.این درد در فواصل مختلفی بروز می کند و مجددا بعد از چند ساعت یا چند روز بدون آنکه هیچگونه تغییر یا اثری از آن باقی بماند آرام می شود. این دردهای حمله ای مقعد اکثرا در خانم ها مشاهده می شود و مانند میگرن شکمی به هیچ درمان موضعی و یا سیستمیک جواب نمی‌دهد.

اگر از بدشانسی بیمار در معاینات تصادفا تغییراتی مانند همورویید و یا زخمی مشاهده شود و تحت عمل جراحی قرار گیرد- حتی اگر عارضه تشدید نگردد اثر مثبتی هم روی دردهای تکراری ندارد. این نوع دردها مانند سردرد میگرنی فقط با پیشگیری از عوامل محرک و به روش نورال تراپی خوب جواب می دهند.

از دردهای همجوار مقعد باید درد دنبالچه را در نظر داشت که بعد از زمین خوردن با پشت روی یخ یا در اثر افتادن از روی صندلی که دنبالچه آسیب تاندونی یا استخوانی می بیند ایجاد می شود. درد دنبالچه همیشگی نیست ولی با تحریکات اعضا مجاور اعم از مثانه – روده و اعضای تناسلی- بدون مقدمه آزار دهنده ای برو ز میکند و هر گونه عمل جراحی میتواند اثر تشدید کننده ای بر آن داشته با شد و کاملا جدا از درد های ذکر شده مقعد است.

مطلب پیشنهادی

آنفولانزا

آنفولانزا

آنفولانزا یک بیماری ویروسی است که بخش‌های بالایی مجراهای تنفسی را درگیر می‌کند- این بیماری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *